Wysokość składki zdrowotnej na 2018 rok.

Spełniły się prognozowania. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą zapłacą w 2018 roku wyższą składkę zdrowotną. Podstawę do wyliczenia składki zdrowotnej stanowi 75% wysokości średniego miesięcznego wynagrodzenia, czyli kwota 3554,93 zł.

Czytaj więcej

Podatek od deszczu.

Temat podatku od deszczu powracał od kilku lat. Od 1 stycznia 2018 roku jego powszechne i obowiązkowe wprowadzenie stało się faktem.

W związku z wejściem w życie od 1 stycznia 2018 roku nowej ustawy Prawo wodne z dnia 20 lipca 2017 roku, została wprowadzona m.in. tzw. opłata od deszczu (opłata za usługi wodne).

Czytaj więcej

Płaca minimalna w 2018 roku.

Od 1 stycznie 2018 roku, płaca minimalna w Polsce dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy wynosi 2100 zł brutto, co daje wynagrodzenie „na rękę”...

Czytaj więcej

Nowe zasady opłacania składek ZUS od stycznia 2018 roku.

Od 1 stycznia 2018 roku, ulegają zmianie zasady opłacania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od nowego roku, zamiast kilku przelewów, należy dokonać tylko jednego, wspólnego dla wszystkich składek przelewu na indywidualne konto w ZUS...

Czytaj więcej

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM